
Coraz większa liczba obcokrajowców zamieszkuje nasz kraj. Szczególnie są to osoby zza wschodniej granicy, które przyjechały do Polski pracować. Często Polska staje się ich drugim domem i osiedlają się na stałe. Zatem, jakie wymogi muszą spełnić, aby została udzielona pożyczka dla obcokrajowców i czy status pobytu ma w tym przypadku znaczenie?
Pożyczka dla obcokrajowców – kto może ją uzyskać?
Panuje jeszcze pogląd, że jedynie osoba z obywatelstwem polskim ma szansę na uzyskanie pożyczki. Okazuje się, że zasady przyznawania wsparcia finansowego się zmieniły i osoby spoza Polski również mają szansę na uzyskanie pomocy pieniężnej. W przypadku kredytu instytucje bankowe wymagają od klientów spoza Unii Europejskiej posiadania karty stałego pobytu bądź wizy.
Chodzi o to, aby potwierdzić, że jednostka przebywa na terenie Polski legalnie. Dodatkowo kolejną ważną kwestią jest legalność źródła dochodu, która będzie pozwalała na comiesięczne uregulowanie rat pożyczki. Często banki patrzą na rodzaj i długość trwania umowy, chcą mieć pewność, że kredytobiorca będzie systematycznie spłacał zaciągnięte zobowiązania.
Pożyczka dla obcokrajowców a historia kredytowa
Zanim otrzymamy upragnioną pożyczkę, najpierw instytucje finansowe muszą sprawdzić naszą historię kredytową i zdolność kredytową. Dlatego tak ważne jest, aby obcokrajowcy, którzy chcą starać się o pożyczkę Polsce, od samego początku swojej wizyty, budowali zdolność kredytową.
Nie jest to trudna czynność, wystarczy, że obcokrajowiec założy w polskim banku konto, gdzie co miesiąc będzie spływało wynagrodzenie i nastąpi gromadzenie się tam środków. Wszystkie transakcje, jakie będziemy prowadzili na naszym koncie przybliżą nas do uzyskania pożyczki i będziemy dla banku bardziej wiarygodni.
Pożyczka dla obcokrajowców – jakie są dokumenty przygotować?
Pożyczka dla cudzoziemców wymaga od instytucji finansowych przygotowania oferty i ustalenia, jak będą wyglądały warunki, na mocy której będą przyznawane pożyczki. W zależności od instytucji dokumenty mogą się odrobinę różnić, ale zawsze będzie potrzebna:
- umowa o pracę bądź zaświadczenie o zatrudnieniu,
- karta stałego bądź czasowego pobytu w przypadku obcokrajowców, którzy nie mają karty stałego pobytu,
- zaświadczenie o meldunku na terenie Polski,
- ważny paszport,
- numer PESEL,
- raport kredytowy z kraju, z którego dana osoba pochodzi.
Dodatkowo osoba ubiegająca się o pożyczkę powinna dysponować polskim numerem rachunku. Najczęściej właśnie tak się dzieje, że cudzoziemiec korzysta już z rachunku, przez co buduje swoją zdolność kredytową.
Pożyczka online dla obcokrajowców
Biorąc pod uwagę realia osoba, która mieszka i pracuje na terenie Polski, nie powinna mieć większych problemów z uzyskaniem pożyczki w banku, czy w poza nim. Są specjalne instytucje pozabankowe, które mają spersonalizowane oferty pod cudzoziemców. Dodatkowo sztab specjalistów i doradców, którzy mówią po ukraińsku, czy po rosyjsku, aby pomóc jednostką dostać pożyczkę. Jest to dodatkowa forma pomocy, która przyciąga do instytucji cudzoziemców, którzy chcą skorzystać z pomocy finansowej.
Gdzie wziąć pożyczkę dla obcokrajowców?
Jeśli jesteś zainteresowany formą pomocy finansowej, jaka jest pożyczka dla obcokrajowców, to musisz pamiętać, aby wziąć ją jedynie ze sprawdzonych źródeł. Wybieraj instytucje, które cieszą się zaufaniem. Dodatkowo instytucje pozabankowe mają ciekawe oferty i zdecydowanie skróconą procedurę załatwiania pożyczki. Wystarczy już kilka minut i podstawowe dokumenty, aby cieszyć się pieniędzmi na koncie. Wystarczy skorzystać z kalkulatora pożyczkowego, czy internetowej porównywarki ofert.
Wiarygodni klienci są najcenniejsi! Musimy pamiętać, że o pożyczkę, czy kredyt mogą się starać wszyscy, ale tylko osoby najbardziej wiarygodne otrzymają pomoc. Dlatego cudzoziemcy, którzy mieszkają od dłuższego czasu w Polsce i pracują, mają szansę na udzielenie finansowego wsparcia. Jeśli posiada polskie konto bankowe, stałe zatrudnienie i otrzymuje regularnie dochody, może liczyć, że jego prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona.